Zabiegi chirurgiczne czasami są konieczne, aby poprawić lub utrzymać zdrowie jamy ustnej. To procedury medyczne, które wymagają użycia skalpela lub innych narzędzi chirurgicznych i są wykonywane przez lekarzy stomatologów lub chirurgów szczękowo-twarzowych. Zabiegi chirurgiczne na zęby mogą obejmować różnego rodzaju procedury, takie jak usuwanie zębów, leczenie chirurgiczne zapalenia miazgi, leczenie chirurgiczne złamań szczęki, a także zabiegi związane z implantami zębowymi.

Cele zabiegów chirurgicznych

Celem zabiegów chirurgicznych na zęby jest przede wszystkim poprawa zdrowia i estetyki uzębienia pacjenta oraz leczenie różnego rodzaju schorzeń i problemów związanych z zębami i jamą ustną. Częstym zabiegiem chirurgicznym jest między innymi usunięcie zęba, gdy jest on zaatakowany przez próchnicę lub jest martwy. Ząb może również zostać usunięty, jeśli brakuje miejsca w jamie ustnej lub jeśli jest on nieprawidłowo ułożony. Należy także wspomnieć o implantach, które są rodzajem sztucznych korzeni. Są one wszczepiane do kości szczęki, aby zastąpić brakujące zęby. Zabieg wszczepienia implantu jest wymagający, potrzebne są do niego odpowiednie umiejętności i doświadczenie lekarza.


leczenie chirurgiczne

Przeszczep kości jest zaś zabiegiem chirurgicznym, w którym lekarz przeszczepia fragment kości z jednego miejsca w ciele do drugiego. Przeszczep kości jest czasami konieczny, gdy kość szczęki jest zbyt cienka lub za krótka, aby pomieścić implant lub ząb mądrości. Istotna jest przede wszystkim chirurgia dziąseł, będąca zabiegiem, w którym lekarz usuwa nadmiar tkanek dziąsłowych lub je koryguje. Może być to konieczne, gdy dziąsła są zbyt wysokie lub gdy pojawiają się ozębniki, czyli nadmiarowe tkanki dziąsłowe między zębami.

Wybór najlepszego chirurga

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo w trakcie zabiegu, warto jest zdecydować się na powierzenie jego wykonanie w ręce wykwalifikowanego specjalisty. W tym celu dobrze jest sprawdzić publikowane przez innych pacjentów opinie dotyczące usług świadczonych przez konkretnych lekarzy. Ponadto zalecane jest, aby przeczytać na stronie internetowej danej placówki co gwarantuje i zapewnia swoim pacjentom. Czy korzysta z najnowszych technologii? Ile lat zatrudnieni w niej specjaliści działają w branży stomatologicznej? Brak takich informacji jest podstawą do zapalenia w głowie czerwonej lampki.

Maxdent to zespół specjalistów, stawiających na pierwszym miejscu komfort i zadowolenie pacjenta. Dzięki najwyższej jakości wyposażeniu każdy zabieg przebiega bezboleśnie i szybko. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy zawsze wykazują się profesjonalizmem oraz indywidualnym podejściem do każdego przypadku. Szczery i zdrowy uśmiech potrafi ułatwić wiele sytuacji i zmienić jakość życia na plus. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług już dziś!