Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia Zachowawcza – piaskowanie zębów, skaling, ściąganie kamienia, fluoryzacja

Stomatologia zachowawcza obejmuje profilaktykę oraz leczenie próchnicy. Próchnica to na chwilę obecną najpowszechniejsza choroba zębów.

Piaskowanie zębów i ściąganie kamienia

Warto regularnie dbać o swoje zęby. Częstymi zabiegami, które proponujemy naszym pacjentom w Krakowie są piaskowanie zębów i ściąganie kamienia.

Ściąganie kamienia nazębnego w naszym gabinecie w Krakowie

Ściągania kamienia nazębnego to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w naszym gabinecie w Krakowie. Wykonujemy go przy pomocy nowoczesnego i profesjonalnego skalera ultradźwiękowego. To specjalistyczne urządzenie pomaga usunąć z zębów wszystkie zanieczyszczenia, abyś mógł cieszyć się świeżym oddechem i zdrowymi zębami.

Zabieg, jeżeli będzie wykonywany regularnie, jest ważnym elementem profilaktyki próchnicy, zapalenia dziąseł i paradontozy. Nie warto więc zwlekać z wizytą u stomatologa do momentu, gdy zacznie boleć ząb. Lepiej być częstym gościem w naszym gabinecie w Krakowie i podczas wizyt kontrolnych ściągać kamień.

Piaskowanie zębów w Krakowie

Piaskowanie zębów w naszym gabinecie w Krakowie wykonujemy, gdy samo ściąganie kamienia okazuje się niewystarczające. Zabieg ten jest bardzo prosty i nieinwazyjny, a jego efekty widoczne są gołym okiem.

Z zębów usunięte zostają przebarwienia, kamień i osad, których nie można się pozbyć innymi metodami. Pomaga to zachować higienę jamy ustnej, a tym samym zdrowy i piękny uśmiech. Jeżeli regularnie będziesz odwiedzał nas w Krakowie, aby wykonać piaskowanie zębów lub ściąganie kamienia, z pewnością uda Ci zmniejszyć ryzyko próchnicy i wykonywania mniej przyjemnych zabiegów.

Komu szczególnie polecamy te zabiegi profilaktyczne?

Do regularnego ściągania kamienia i piaskowania zębów zachęcamy wszystkich, którzy marzą o pięknym i nieskazitelnym uśmiechu. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że zwykła szczoteczka do zębów nie jest w stanie usunąć wszystkich zanieczyszczeń. Są one bezpośrednią przyczyną rozwoju chorób zębów, w tym przede wszystkim próchnicy.

Szczególnie narażone na niedokładne samodzielne czyszczenie zębów są jednak osoby z wadą zgryzu i noszące aparaty ortodontyczne. W tych przypadkach dotarcie do wszystkich zakamarków jamy ustnej jest niezwykle trudne. Osoby te, aby zachować higienę i zdrowe zęby, powinny najczęściej decydować się na zabiegi ściągania kamienia i piaskowania zębów, które wykonujemy w Krakowie.

Dlaczego warto wykonać piaskowanie zębów i ściąganie kamienia?

Maxdent oferuje wszystkim swoim pacjentom specjalistyczny i nowoczesny sprzęt oraz usługi profesjonalnych i doświadczonych stomatologów. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu możemy dopasować najbardziej odpowiednie do problemu metody leczenia i profilaktykę. Pomaga w tym indywidualnie układany plan leczenia, który zostaje opracowany wspólnie przez lekarza i pacjenta. Służymy także wskazówkami i dobrymi radami, które umożliwiają dbanie o zdrowe zęby także w domu.

Umów się na wizytę!

Jeżeli zależy Ci na regularnej trosce o zdrowie, dbaj systematycznie także o swoje zęby. W zakres stomatologii zachowawczej w naszym gabinecie w Krakowe wchodzą takie usługi jak: piaskowanie zębów, skaling, lakowanie, fluoryzacja czy usuwanie kamienia. Zachęcamy do regularnych wizyt profilaktycznych w naszym gabinecie!

Profesjonalna, komfortowa stomatologia zachowawcza, dziecięca, periodontologia, to tylko część zabiegów z naszej szerokiej oferty.

Gabinet MaxDent

Os. Na Lotnisku 1, Nowa Huta, Kraków

}

9:00 - 20:00

Nasz drugi gabinet Biodent

www.biodent89.pl

os. Złotego Wieku 89, Nowa Huta, Kraków

}

9:00 - 21:00

Galeria

2018 – Wszelkie prawa zastrzeżone