Ósemki, czyli tak zwane zęby mądrości nie zawsze muszą być wyrywane. To czy zabieg jest konieczny, ustala lekarz na konsultacji, po dokładnym zapoznaniem się z przypadkiem pacjenta. Często zdarza się, że są one bolesne, czy też pojawia się stan zapalny, bądź problem natury ortodontycznej.

Jak wygląda zabieg usuwania ósemek?

W takich sytuacjach nasi specjaliści zalecają usuwanie zęba, jednak każdy przypadek jest dokładnie zdiagnozowany przy pomocy zdjęć panoramicznych i punktowych wykonanych w naszej pracowni RTG. Wyrywanie ósemek to zabieg, przypominający usuwanie każdego innego zęba, z tą różnicą, iż ósemki są gorzej zlokalizowane i może zajść konieczność szycia rany. Zdarza się tak przeważnie, gdy ósemki są tak zwanymi zębami zatrzymanymi a zszycie przyspiesza gojenie.

wyrywanie ósemek kraków nowa huta

Opatrunek biologiczny

Kolejnym rozwiązaniem dostępnym w naszym gabinecie jest opatrunek biologiczny, dzięki któremu rana spowodowana przez usuwanie ósemek goi się jeszcze szybciej.  Zabieg, jakim jest wyrywanie ósemek  przebiega w naszym gabinecie przeważnie szybko, bezboleśnie i komfortowo. Dbając o komfort pacjentów zapewniamy szereg znieczuleń, w zależności od preferencji i potrzeb.Usuwanie szwów oraz kontrola po zabiegu odbywają się w naszym gabinecie bezpłatnie.

Wyrywanie ósemek – Kraków Nowa Huta – MaxDent zapraszamy!