Obecnie implanty stomatologiczne to najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie pozwalające na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Nie niszczą one sąsiadujących zębów, a dobrze zaplanowany zabieg jest zawsze krótki, bezpieczny oraz mało inwazyjny.

Implanty są istotnym elementem odbudowującym, gdyż każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia, aby nie pojawiły się w naszym zgryzie niepożądane zmiany na skutek braków. Ponadto wpływają one na prawidłowość naszego zgryzu, estetykę uśmiechu, poczucie swobody oraz przede wszystkim komfort życia.

Jak przebiega leczenie?
Leczenie implantologiczne rozpoczyna się od kompleksowej diagnostyki, z użyciem tomografii komputerowej, która pozwala na jak najlepszą ocenę stanu naszej szczęki.
Kolejnym etapem jest wykonanie szablonu implantologicznego, by mieć możliwość dokonania wyboru najwłaściwszej przestrzeni w kości oraz dziąśle. Następnie specjalista precyzyjnie dokonuje wyboru optymalnego oraz bezpiecznego miejsca, w którym mógłby osadzić implant.
W dziąśle umieszczana jest tytanowa śruba, która stanie się fundamentem całej konstrukcji. Do śruby dodawany jest łącznik, tzn. sztuczny korzeń, który stanie się bazą mocowania nowego zęba.
Końcowym etapem jest już umieszczenie korony.
W sytuacjach, gdy pacjent posiada większy ubytek w uzębieniu, zalecane jest wszczepienie większej liczby implantów.
W naszym gabinecie wykonywane są również zabiegi polegające na wszczepieniu implantów wspomagających, które mają na celu utrzymanie protez ruchomych, tworzących podparcie dla mostów.
Nasi specjaliści przeprowadzają nie tylko zabiegi planowane z większym wyprzedzeniem czasowym, ale nie są im obce również zabiegi natychmiastowe, polegające na wstawieniu implantu bezpośrednio po usunięciu uszkodzonego zęba.