Zazwyczaj podczas pierwszego spotkania największą uwagę rozmówcy przykuwają oczy oraz usta drugiej osoby. Zatem warto zadbać o to, aby zęby były w dobrej kondycji. Kto nie marzy o hollywoodzkim uśmiechu, rodem z pierwszych stron gazet? Jednak wyprostowanie ich za pomocą aparatu ortodontycznego czy uzupełnienie ubytków to nie wszystko.

Niezwykle ważnym aspektem jest także kolor, jaki mają zęby. Wiadome jest, że żółty czy szary uśmiech nie zdobędzie takiej uwagi, jak ten śnieżnobiały. Jednak nie każdy jest gotowy na wybielanie zębów w salonie dentystycznym, przykładowo za pomocą lamp UV. Może to powodować u zainteresowanych niepewność i strach przed naruszeniem szkliwa. Są jednak sposoby na wybielanie zębów w domu, pod czujnym okiem dentysty — nakładki wybielające!

Jak się przygotować? Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, jest wizyta u stomatologa. Podczas tego spotkania specjalista oceni stan uzębienia i dziąseł, co pozwoli zadecydować o tym, czy wybielanie jest możliwe. Jeśli badanie przebiegnie pomyślnie, stomatolog pobierze odcisk obu łuków zębowych za pomocą tak zwanych łyżek wyciskowych. To pozwoli na stworzenie nakładek idealnie dostosowanych do zębów każdego z klientów. Na kolejnej wizycie specjalista sprawdza, czy nakładki wybielające zostały prawidłowo sporządzone i czy szczelnie przylegają do zębów klienta. Jeśli rozmiar będzie się zgadzał, stomatolog przystępuje do przedstawienia procesu wybielania i objaśnia jak krok po kroku wykonywać je samodzielnie w domu.

Na czym polega wybielanie nakładkowe?

Wybielanie zębów za pomocą nakładek jest niezwykle proste i zajmuje jedynie chwilę. Każdego dnia należy nałożyć na wewnętrzną część nakładki żel wybielający, a następnie nakładkę tą zaaplikować na zęby. Należy pamiętać o tym, aby żel był rozłożony równomiernie. Jeśli powstaną jakiekolwiek przerwy w jego warstwie na zębach, może dojść do sytuacji, w której uzębienie będzie wybielone nierównomiernie i pozostaną na nim widoczne plamy. Nakładki z żelem należy nakładać codziennie przez okres od 2 do 4 tygodni.

Czas noszenia nakładki waha się od 4 do 8 godzin, zwykle zalecane jest zakładanie ich na noc. Jeśli wybielanie zostanie przeprowadzone z dokładnością i dbałością o szczegóły, istnieje możliwość zmienienia odcienia zębów na jaśniejszy nawet o 6 odcieni. Efekt uzyskany dzięki wybielaniu nakładkowemu może utrzymać się nawet dwa, trzy lata!

Wybielanie zakończone — co dalej?

Aby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pierwszą z nich jest dieta — podczas przeprowadzania zabiegu wybielania oraz dwa tygodnie po jego zakończeniu należy stosować tak zwaną białą dietę. Oznacza to, że należy ograniczyć się do warzyw i owoców niezawierających kolorowych pigmentów (np. jagody czy buraki).

Należy także unikać picia kawy czy soków owocowych. Ważnym elementem jest także, aby na czas wybielania i po jego zakończeniu odstawić palenie papierosów. Dym tytoniowy może spowodować, że na zębach powstaną żółte plamy większe niż te sprzed rozpoczęcia zabiegu.

Czy warto wybielać zęby za pomocą nakładek?

Zabieg wybielania zębów wykonany za pomocą nakładek niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to niezwykle wygodny sposób na poprawę jakości uśmiechu. Wystarczy odbyć zaledwie dwie wizyty w gabinecie stomatologicznym, cały zabieg jest przeprowadzany w domu, bez konieczności monitorowania go przez specjalistę. Kolejną korzyścią jest efekt, który nie tylko jest spektakularny, ale także utrzymuje się przez kilka lat!
Wybielanie zębów za pomocą nakładek to doskonała inwestycja w poprawę wyglądu. Ta metoda pozwala na uzyskanie wymarzonego, śnieżnobiałego uśmiechu, zachowując przy tym elastyczność i wygodę. To najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy cenią swój czas i zależy im na pięknym, zdrowym uśmiechu!

W naszym gabinecie uzyskają Państwo wszelkie informacje dotyczące wybielania zębów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, która dostępna jest na stronie internetowej!