Piękny uśmiech

Biały uśmiech to wizytówka każdego z nas. Dlatego w dzisiejszych czasach bardzo popularne jest wykonywanie zabiegu wybielania zębów. Istnieją różne możliwości tego zabiegu, jak i kilka metod. Jednak domowe sposoby często kończą się niepowodzeniem, dlatego warto skontaktować się z dentystą.

Przeciwwskazania

Niestety, jeśli zdrowie naszej jamy ustnej nie spełnia wymogów, nie możemy korzystać z usługi wybielania zębów w gabinecie dentystycznym. Taka usługa ma na celu jedynie korzyści estetyczne, a nie zdrowotne. Dlatego powinniśmy zrezygnować z zabiegu.

Jeśli w jamie ustnej występuje próchnica, paradontoza, nadwrażliwość zębów, odsłonięte szyjki zębowe i inne tego typu schorzenia, to niestety jesteśmy zmuszeni zrezygnować z zabiegu wybielania zębów. Dodatkowo, jeśli jesteś w ciąży, taki zabieg może zaszkodzić dziecku. Przy karmieniu piersią również nie zaleca się wykonywania zabiegu, jednak warto to skonsultować ze specjalistą. Choroby jak cukrzyca, epilepsja czy nowotwór również wykluczają możliwość wybielania. Głównym powodem jest płyn, który może mocno zaszkodzić, gdy będzie stosowany niewłaściwie.

Przygotowanie do zabiegu wybielania zębów

Początkowo, dowiemy się o tym, co trzeba wyleczyć, aby móc skorzystać z zabiegu. Aby móc bezpiecznie wykonać zabieg, specjalista musi oczyścić zęby. To pomoże zapobiec odczuwania dyskomfortu. Czyszczenie zębów z kamienia i innych drobnych narośli pozwoli na lepszy efekt wybielania, a ogólny wygląd zębów będzie bardziej estetyczny.

wybielanie zębów kraków

Wybielanie nie dotyczy implantów, które mogłoby je zniszczyć, martwych zębów, koron czy mostów. Sama barwa zębów, którą chcemy rozjaśnić, wpływa na efekt końcowy. Niestety zdarza się, że zęby są wybielone, ale nie są białe. Można powtórzyć zabieg, jednak to wiąże się z kolejnymi kosztami. Aby uzyskać doskonale białe zęby, trzeba sięgnąć po bardzo inwazyjne metody, jednak każdy ząb da się rozjaśnić nawet o kilka tonów.

Zabieg wybielania zębów

Do wybielania zębów stosuje się preparaty, takie jak nadtlenek karbamidu lub nadtlenek wodoru. W przypadku zabiegu w gabinecie mamy do czynienia z wyższym stężeniem. Jest to na pewno szybsze wybielanie zębów niż wybielanie pastami drogeryjnymi, w których stężenie jest niższe i bezpieczniejsze.

Metodami czyszczenia są: scaling – jest to usuwanie kamienia zgromadzonego na zębach za pomocą ultradźwięków; piaskowanie – silny strumień drobin krzemionki usuwa osady; pasty do zębów z drobinami – mają one różny poziom ścieralności, ale nie są to te same pasty, które są dostępne w drogeriach.

Sam zabieg polega na nakładaniu odpowiedniego preparatu na zęby i naświetlanie tego miejsca. Nie powinno się powtarzać tej czynności więcej niż trzy w trakcie jednego zabiegu.

Dowiedz się więcej na temat usług wybielania zębów w naszym gabinecie!