Zadbaj o swój zniewalający uśmiech bez konieczności noszenia widocznego aparatu. Ortodoncja nakładkowa – invisilign to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wyprostować swoje zęby bez konieczności noszenia aparatu. Jest to szybka, bezbolesna metoda, która pozwala dyskretnie uzyskać wymarzony uśmiech.

Invisilign to najnowocześniejszy sposób leczenia wad zgryzu, a także kosmetycznych korekcji. System invisilign składa się z przezroczystych nakładek, które nakłada się na zęby i zmienia wraz z ich prostowaniem.

Jak długo trwa leczenie metodą nakładkową – invisilign?

Metoda nakładkowa jest metodą, której efekty są szybko widoczne. Już po zaledwie sześciu miesiącach widać znaczną poprawę w wyglądzie naszego uśmiechu. Jednak o dokładnej długości leczenia decyduje lekarz specjalista.

Jak wygląda leczenie metodą invisilign?

Na pierwszej wizycie z ortodontą przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, pozwalający określić jego indywidualne potrzeby i dobrać odpowiednie leczenie. Po wybraniu odpowiedniej metody, konieczne jest wykonanie specjalnych badań (RTG zębów, wyciski diagnostyczne oraz skan 3D uzębienia). 

Na podstawie wyników z tych badań wykonane zostaną nakładki. Po ich odebraniu pacjent powinien regularnie co tydzień lub dwa je wymieniać, wraz z progresem w leczeniu. Ważne jest, aby pilnować czasu jaki nosimy nakładki. Muszą znajdować się one w buzi minimum 22 godziny. Ściągane powinny być tylko do jedzenia. Jedynie sumienność i systematyczność w noszeniu da szybkie i zadowalające efekty leczenia.

Zalety metody nakładkowej

Metoda invisilign jest najnowocześniejszym odkryciem w świecie ortodoncji. Daje ona takie same efekty jak tradycyjny stały aparat, ale komfort użytkowania jest znacznie większy. Dodatkowym atutem korzystania z metody nakładkowej jest znacznie mniejsza ilość wizyt u ortodonty. Przezroczyste nakładki pacjent dostaje do domu i samodzielnie je wymienia po upływie określonego czasu.

ortodoncja nakładkowa (2)

Noszenie invisilign jest także bardziej higieniczne, niż noszenie standardowego aparatu. Wystarczy ściągnąć nakładki, aby dokładnie wyszczotkować i wynitkować zęby, a następnie ponownie je nałożyć. Dzięki temu, że na czas posiłku nakładki są wyciągane, pacjent może bezpiecznie spożywać wszystkie produkty, które zazwyczaj bardzo osiadają na aparacie tradycyjnym (np. krówki czy brokuły), przez co nie musi zmieniać swoich nawyków żywieniowych.

Argument, który jest bardzo przekonujący w dyskusji czy warto korzystać z metody nakładkowej invisilign, to fakt, że całe leczenie jest bardzo przewidywalne i pacjent od początku wie jaki będzie efekt końcowy. Cały program jest planowany komputerowo i dzięki specjalnie przygotowanej wizualizacji mamy pewność jak nasz uśmiech będzie wyglądał po zakończeniu leczenia.