Mówiąc o osiąganiu sukcesu, często wspomina się o dyscyplinie, ciężkiej pracy i przezwyciężaniu trudności. Nie można jednak zapomnieć, jak dużą rolę w dążeniu do szczęśliwego życia gra wygląd, ponieważ potrafi wiele powiedzieć o drugiej osobie. Podczas pierwszego spotkania, szczególną uwagę zwraca się na uśmiech. Jeśli jest  piękny, niczym z hollywoodzkich filmów, świadczy o dbałości o zdrowie, co przekłada się na korzyści w relacjach towarzyskich i biznesowych. Co więcej, amerykańscy badacze odkryli, że osoby posiadające białe, proste zęby są uznawane przez otoczenie za bardziej przyjazne i lepiej zapadające w pamięć. W obecnych czasach, dzięki rozwojowi nauki i medycyny każdy, bez względu na geny i czynniki środowiskowe, może cieszyć się zdrowym, nieskazitelnym uśmiechem. Gabinety stomatologiczne śpieszą z pomocą osobom z wadami uzębienia, które po zabiegu odnajdują pewność siebie i zyskują większą atrakcyjność.  

Przygotowanie do leczenia

Nowoczesne technologie w stomatologii estetycznej potrafią zdziałać cuda, jeśli chodzi o osiągnięcie pięknego, zadbanego uśmiechu. Podczas pierwszego spotkania, lekarz zapoznaje się szczególnie z historią problemu pacjenta. Zadaje pytania, które pozwolą mu poznać dokładną przyczynę wady w uzębieniu, a także znaleźć dopasowane do sytuacji rozwiązanie. Przeprowadza również badanie jamy ustnej i spogląda fachowym okiem na kształt twarzy z różnych perspektyw. Ocenia stopień zaawansowania wady i przygotowuje materiały konieczne do podjęcia diagnozy. Są to modele uzębienia pacjenta wykonane z gipsu, zdjęcie RTG oraz zdjęcie fotograficzne. Gdy konkretny przypadek zostanie już omówiony, przychodzi czas na dobranie indywidualnego sposobu prowadzenia leczenia oraz aparatu. Lekarz omawia z pacjentem terminy przyszłych wizyt oraz sumuje wszystkie koszty. 

konsultacja ortodontyczna

Nałożenie aparatu ortodontycznego

Kolejnym krokiem jest nałożenie na zęby pacjenta aparatu ortodontycznego. Powinny być wcześniej dokładnie wyczyszczone z ewentualnego kamienia i osadu nazębnego. Następnie ortodonta może przystąpić do przyklejania zamków do powierzchni zębów za pomocą specjalnego kleju i lampy polimeryzacyjnej. Następnie przekazuje instrukcję dotyczącą posługiwania się aparatem w codziennej higienie oraz podczas jedzenia. Po założeniu aparatu pacjent znajduje się pod stałą opieką lekarza, który nadzoruje proces leczenia i odnotowuje efekty podczas cyklicznych wizyt kontrolnych. Ponownie wykonuje zdjęcia RTG, fotograficzne oraz samego aparatu. Piękno wymaga stałej pielęgnacji, dlatego po zakończeniu leczenia zakładany jest retainer oraz płytka retencyjna. Systematyczne wizyty wraz z retencją mają za zadanie utrwalić nowy uśmiech i ochronić przed nawrotem wady. 

Każdy zasługuje na piękny uśmiech, dlatego sprawdź, jak możemy pomóc Ci go osiągnąć. Zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego krakowskiego gabinetu. Czekają tam na Państwa lekarze pełni optymizmu i chęci doniesienia pomocy, nawet w bardzo poważnych i trudnych przypadkach.