Implanty stomatologiczne pozwalają na szybkie i najmniej inwazyjne uzupełnienie ubytków w jamie ustnej. Zapewniają prawidłowość zgryzu, a przede wszystkim – co najważniejsze dla pacjentów – poprawiają jakość i komfort życia w przypadku utraty zęba. Wydawałoby się, że implant jako sztuczny twór nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Nic bardziej mylnego! Implant zasługuje na taką samą uwagę, jak naturalne zęby. Jak zatem zadbać o implanty?

Spis treści:

  1. Regularne szczotkowanie
  2. Używanie specjalistycznych płukanek oraz nici dentystycznych
  3. Pielęgnacja implantów zygoma

  4. Regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym

higiena impantow dentystycznych

Regularne szczotkowanie

Implant jako sztuczny twór, zazwyczaj wykonany z tytanu, cyrkonii bądź tlenku glinu jest odporny na próchnicę oraz bakterie obecne w jamie ustnej. Z tego powodu wiele osób bagatelizuje nowy implant i zaniecha jego pielęgnacji. Jest to prosta droga do komplikacji po wszczepie, powstania kamienia nazębnego, rozwoju stanów zapalnych, a w konsekwencji do utraty implantu.

Implanty, jak i całą jamę ustną należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie, najlepiej używając do tego miękkiej szczoteczki do zębów oraz past z fluorem. Dodatkowo warto rozważyć regularne zabiegi skalingu w gabinecie dentystycznym. Skaling to zabieg stomatologiczny, który polega na usuwaniu kamienia i osadu nazębnego. 

Warto wiedzieć!

Regularne stosowanie nici dentystycznej wokół implantów może pomóc w zapobieganiu zapaleniom dziąseł, co jest kluczowe dla utrzymania ich zdrowia i trwałości. Dodatkowo, specjalne szczoteczki do zębów o miękkich włóknach mogą pomóc w delikatnym, a jednocześnie skutecznym czyszczeniu implantów.

Używanie specjalistycznych płukanek oraz nici dentystycznych

Protezy dentystyczne stanowią szybkie rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby. Idealne dla tych, którzy pragną szybko przywrócić funkcję żucia i estetykę uśmiechu.

W porównaniu z implantami protezy są mniej inwazyjne, nie wymagają chirurgicznego wszczepienia w kość. To aspekt istotny dla osób, które nie są kandydatami do bardziej skomplikowanych procedur chirurgicznych.

Protezy oferują łatwą wymienialność, co pozwala na dostosowanie ich do ewentualnych zmian w uzębieniu. To elastyczne rozwiązanie w przypadku dalszej utraty zębów, umożliwiające zachowanie funkcji żucia i estetyki uśmiechu.

pielegnacja implantow stomatologicznych

Sprawdź ofertę implantów na naszej stronie!

Regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym

Regularne wizyty kontrolne są kluczowe do utrzymania zdrowia i trwałości wszczepionych implantów, nawet po ich całkowitym zagojeniu. W ten sposób lekarz na wczesnym etapie będzie mógł zareagować na potencjalne problemy jamy ustnej, a tym samym ograniczyć do minimum ryzyko całkowitej utraty implantu. Zaleca się, aby gabinet stomatologiczny odwiedzać przynajmniej raz w okresie 6-12 miesięcy.

Specjalistyczna pielęgnacja i dbałość o implanty to gwarancja ich trwałości oraz zdrowia całej jamy ustnej. Pamiętając o niej, nasze implanty są w stanie służyć nawet do końca życia. W ten sposób przedłużamy ich żywotność, ciesząc się pięknym, zdrowym uśmiechem.


Sprawdź naszą ofertę różnego rodzaju implantów!