Implanty Zygoma, inaczej implanty zygomatyczne, to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, którzy cierpią na znaczny zanik kości. Jeszcze kilka lat temu uzupełnienie braków w uzębieniu było dla nich niemożliwe, a dzisiaj dzięki tej nowej technice, każdy ma szansę na otrzymanie pięknego uśmiechu.

Czym są implanty zygomatyczne?

Implanty zygomatyczne to tytanowe śruby, mające znacznie większą długość, niż tradycyjne implanty, gdyż mierzą one od 30 do ponad 50 milimetrów. Przeznaczone są one dla pacjentów, u których tradycyjne implanty nie utrzymałyby się przez zaniki kostne.

Ten sposób uzupełnienia braków w uzębieniu znacznie skraca procedury chirurgiczne oraz zmniejsza koszty leczenia. W przypadku implantów jarzmowych nie trzeba przeprowadzać przeszczepów kości bądź ich regeneracji, które były potrzebne przy użyciu tradycyjnych rozwiązań.

Kiedy wykorzystuje się implanty Zygoma?

Implanty Zygoma wykorzystuje się u pacjentów, u których liczba kości w szczęce nie jest wystarczająca do utrzymania implantów klasycznych. Są one o wiele dłuższe od standardowych implantów, a dodatkowo wszczepiane są one poprzez boczną część szczęki, prowadzącą do kości jarzmowej.

implanty zygoma dla kogo

Zabieg wszczepienia implantów zygomatycznych odbywa się w znieczuleniu ogólnym i jest przeprowadzany przez doświadczonych chirurgów szczękowo-twarzowych, którzy posiadają certyfikat, potwierdzający ich kompetencję w tej dziedzinie.

Dla kogo są implanty Zygoma?

Implanty Zygoma przeznaczone są dla pacjentów, którzy utracili zęby w szczęce (górnej) wiele lat temu, przez co doszło do zaniku kości, w które można by było wszczepić zwykłe implanty. Zabieg ten nie wymaga odbudowy kości poprzez umieszczenie przeszczepu kości w zatoce szczękowej. Zabieg ten potrzebuje od 6 do 9 miesięcy, aby można było wszczepić implanty, które potrzebują następne 6 miesięcy, aby można było je obciążyć uzupełnieniem protetycznym. Razem cały zabieg zajmował od 12 do 15 miesięcy. Dzięki użyciu implantów Zygoma możemy skrócić ten proces do 24 godzin. Niestety koszt implantów jest wysoki, dlatego nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na taką metodę leczenia.

Jak przebiega zabieg wszczepienia implantów?

Pierwszy etap leczenia implantami zygomatycznymi, rozpoczyna się od dokładnej diagnostyki, czyli badania tomograficznego szczęki, zatok i okolic. Badanie to pozwoli na wykluczenie ewentualnego stanu zapalnego.

Sam zabieg odbywa się pod znieczuleniem ogólnym. W trakcie operacji do kości jarzmowych wprowadza się długie tytanowe śruby, pod kątem 45°. Odpowiednia stabilność uzupełnienia protetycznego, jest możliwa dzięki wielopunktowemu zakotwiczeniu kortykalnemu. Dzięki tej metodzie możliwe jest uzupełnienie braków uzębienia od razu po zabiegu.

Czas zintegrowania implantów z naszymi kośćmi zajmuje przeważnie około 6 miesięcy. Po tym okresie możemy zmienić pierwotnie wszczepiony most na most ostateczny.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu oraz do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdą Państwo również implanty Zygoma!